Vizovice (zámek) zámek (ikonka)historická zahrada, park (ikonka)

Zámek Vizovice se nachází v centru stejnojmenného města, asi 15 km od krajského města Zlín ve Zlínském kraji. Jedná se o zámek postavený v polovině 18. století s bohatými interiéry v barokním a klasicistním stylu.

Zámek Vizovice

zámek Vizovice

Architektonicky čistou zámeckou budovu nechal v polovině 18. století vystavět Heřman Hanibal z Blümegenu. Bohatě zařízené interiéry ve stylu baroko, rokoko, empír a biedermeier jsou vybaveny sbírkami porcelánu, orientálních předmětů i množstvím předmětů denní potřeby. Nejcennější sbírkou je ovšem rozsáhlá kolekce obrazů z 16. - 19. století se vzácným souborem děl nizozemského malířství a pracemi významných českých autorů. Působivý autenticky dochovaný interiér zámecké kaple je dílem Ondřeje Schweigla, jehož sochy zdobí i celoročně přístupnou zámeckou zahradu.

Archiv edukačních programů

Od růže k slzeškolní skupina (ikonka)

Od růže k slze - hlavní obrázek Zahrada je odnepaměti obrazem ráje. Podle pověsti dal kdysi květ růže vzniknout klášteru, na jehož místě byl později vystavěn Vizovický zámek. To co zůstává, byť se mění, je krásná zahrada: od středověkého rajského dvora, přes renesanční a barokní zahradu až po krajinářský park s jezírkem ve tvaru slzy. To je letmou vzpomínkou na štěstí.
Program zážitkovým způsobem s využitím dramatickýh prvků a výtvarné činnosti zprostředkovává krásu význam a měnící se podobu vizovické zámecké zahrady. 

Mluvící židleškolní skupina (ikonka)

Mluvící židle - hlavní obrázek K nejcennějším částem mobiliáře Vizovického zámku patří kolekce židlí s motivy La Fontainových bajek, věčně aktuálních příběhů. Program Mluvící židle je pozváním k jejich opětovnému vyprávění a interpretaci tak, jak je v historickém prostředí vnímá člověk 21. století.

Zvířátka na zámkuškolní skupina (ikonka)

Zvířátka na zámku - hlavní obrázek Interpretace vybraných La Fontainových bajek zachycených na sedací soupravě ve Vizovickém zámku s dětmi z mateřských škol. Při programu jsou využity prvky dramatické, hudební a výtvarné výchovy.