Červená Lhota (zámek) zámek (ikonka)

Stavba červenolhotského zámku ve svém jádru skrývá zbytky původní tvrze ze 14. století. Dnešní renesanční budova vznikla po roce 1530 a byla dále několikrát upravena. Zámecké interiéry prvního patra mají dispozici z 80. let 17. století. Představují dnes autentickou podobu šlechtického bytu posledních majitelů z doby kolem roku 1910. 

Zámek Červená Lhota

Součástí zámeckého  areálu je přírodně krajinářský park, který získal svou dnešní podobu  na přelomu 19. a 20. století. Jeho největší devízou je však bezpochyby Zámecký rybník, který díky půjčovně lodiček skýtá ze své hladiny netušené pohledy na zámeckou stavbu a okolní přírodu.
Na návrší v parku stojí starobylá zámecká kaple Nejsvětější Trojice. Svatyně je funkčním římskokatolickým kostelem s pravidelným pořadem bohoslužeb.

Archiv edukačních programů

Zlatovláskarodina s dětmi (ikonka)školní skupina (ikonka)

Zlatovláska - hlavní obrázek Čtyřdenní projekt, jemuž předcházela tři čtvrtě roku dlouhá přípravná fáze, plánování, zkoušení a spolupráce Edukačního centra NPÚ v Telči, správy státního zámku Červená Lhota a SPGŠ Futurum Praha, vyústil programem paralelního zaměření na předškolní děti a středoškolské studenty, budoucí učitele. Program je zaměřen na povýšení genia loci Státního zámku Červená Lhota, opírajícího se o „zlatovláskovou pověst“.