Křivoklát (hrad) hrad (ikonka)

Jeden z nejstarších a nejvýznamnějších hradů českých knížat a králů. Historické interiéry, hradní kaple, knihovna, fürstenberské muzeum, lovecké sbírky.   

Hrad Křivoklát

Hrad Křivoklát vznikl za panování Přemysla Otakara II., přestavěn byl Václavem IV. a později Vladislavem Jagellonským. Křivoklát byl několikrát poškozen požárem. Jeho význam prudce poklesl s nástupem Habsburků. Romantismus 19. století a zejména majitelé hradu Fürstenberkové, kteří ho drželi až do roku 1929, přivedli hrad k záchraně.

Archiv edukačních programů

Václav IV. očima dětíškolní skupina (ikonka)

Václav IV. očima dětí - hlavní obrázek Jak vnímají osobnost Václava IV. děti ze základních škol? U příležitosti 650. výročí korunovace Václava IV. na českého krále se žáci z Rakovnicka pokusili ztvárnit tuto historickou osobnost a významnou událost vlastními díly, která byla prezentována na hradě Křivoklátě. Půlroční školní projekt zahrnoval kromě vlastní tvorby výtvarného a literárního díla půldenní pobyt na hradě Křivoklátě a výstavu školních prací, která byla pojata jako regionální soutěž. Vítězná skupina žáků získala možnost přenocovat na hradě Křivoklátě.